×
gjashtëshja, 2011
Irani paraqiti një paketë propozimesh për rifillimin e bisedimeve me “gjashtëshen” e ndërmjetësve ndërkombëtarë për rregullimin e çështjes bërthamore iraniane.
Irani shprehet i gatshëm për të bashkëpunuar me Agjencinë Ndë
Rusia i bën thirrje Koresë së Veriut të shpallë moratorium në prodhimin e materialeve nukleare dhe provat e armëve bërthamore, deklaroi sot për gazetarët Zëvendës ministri i punëve të jashtme të Rusisë Aleksei Borodavkin.
Teherani hodhi poshtë përfundimisht ofertën e ndërmjetësuesve ndërkombëtarë për shkëmbimin e uraniumit dhe u shpreh se do të vazhdojë zhvillimin e mëtejshëm të programit të vet bërthamor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31