×
tunel, 2012
Transporti hekurudhor mes Britanisë dhe Francës rifilloi pas një pauze të shkurtër të shkaktuar nga zjarri i rënë në tunelin nënujor të La-Manshit.
Përmbyset pas përplasjes një autobus turistik në Zvicër, duke sjellë
Në prefekturën japoneze Okayama u shemb tuneli nënujor që lidh portin Mizushima dhe një nga rafineritë më të mëdha të naftës në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31