×
haker, Qershor 2013
Website-i i Sekretariatit të Presidentes së Koresë së Jugut sot ishte i padisponueshëm për përdoruesit si rezultat i një sulmi të hakerave, sipas supozimeve të Seulit.
Grupi ndërkombëtar i hakerëve "Anonymous" kërcënon të nd
Faqja zyrtare e Internetit e qeverisë së Brazilit, e cila i është përkushtuar Kampionatit Botëror të Futbollit të vitit 2014, u sulmua nga hakerët. Aksesi në të përkohësisht është pezulluar.
Izraeli muajt e fundit është përballur me një numër në rritje të shpejtë të sulmeve kibernetike nga ana e Iranit, shumica e të cilave është arritur të neutralizohet, njoftoi Kryeministri i vendit, Benjamin Netanjahu.
Rrjeti spiun, viktima të të cilit u bënë më shumë se 350 kompani dhe organizata qeveritare në 40 vende të botës, u zbulua nga kompania ruse në fushën e sigurisë së informacionit "Laboratori i Kasperskit".
Faqja e Internetit e kanalit televiziv “Russia Today” (RT) iu nënshtrua sulmit DDoS të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
19
20
22
23
24
26
27
28
29
30