×
kontrata, 2011
Agjencia ruse e eksportit të armatimeve dhe uzina “Gorki” në qytetin Zelenodolsk përfunduan
Korporata ruse e ndërtimit të aeroplanëve “Irkut” përfundoi me Ministrin
Helikopteri shumë-qëllimor rus Ka-32A11BC në nëntor u certifikua në Brazil, njoftoi
Ukraina realizoi dërgesën në Irak të aeroplanit të parë të
Kompania “Helikopterët e Rusisë” në Sallonin Ndërkombëtar të
Kontrata për furnizimin e më shumë se 100 avionëve të modelit &ldquo
Korporata e Bashkuar Ruse e Ndërtuesve të Aeroplanëve në kuadër t
Në Sallonin Ndërkombëtar të Aviacionit “MAKS-2011”, që u hap sot në qytetin periferik të Moskës - Zhukovsk, ekspertët presin lidhjen e një numri rekord kontratash.
Rusia po diskuton me Emiratet e Bashkuara Arabe (UAE) mundësinë e lidhjes së kontratës për furnizimin e karburantit bërthamor për 4 centralet bërthamore që po ndërtohen në këtë vend.
Portofoli i porosive të korporatës ruse të prodhimit të aeroplanëve “MiG” i tejkaloi të 4 miliardë $. Për këtë deklaroi Drejtori i përgjithshëm i korporatës Sergei Korotkov.
Organizatorët e Sallonit të X Ndërkombëtar të Aviacionit, i cili do
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31