×
testim

Emiratet e Bashkuara Arabe në shkurt të vitit 2014 do të sjellin për testime në Rusi aparatin fluturues pa pilot "United 40".

Ministria ruse e Mbrojtjes ka urdhëruar testimin e helikopterit pa pilot "Voron-333" të konstruktuar nga Instituti i Aviacionit i Moskës.

Forcat Ushtarake Detare të Iranit do të fillojnë së shpejti testimin e nëndetëses së re "Fateh" ("Pushtuesi").

Aeroplanmbajtësja e parë indiane e prodhuar në vend “INS Vikrant” u lëshua sot në ujë në kantierin detar në qytetin e Kochi në shtetin e Kerala.

Koreja e Veriut testoi motorin e një rakete të re me rreze të gjatë veprimi, njoftuan menjëherë disa burime në qeverinë e Koresë së Jugut.
Faza e parë e testimit të automatikut më të ri “Kallashnikov AK-12” ka përfunduar tashmë, njoftoi konstruktori i përgjithshëm i armëve dhe pajisjeve të ushtarakëve i Institutit qendror kërkimoro-shkencor të makinandërtimit, Vladimir Lepin.
Ekspertët amerikanë kanë kryer testimin e suksesshëm të kompleksit raketor zenit Patriot PAC-3, i cili është mjeti kryesor i mbrojtjes së forcave amerikane dhe aleatëve të SHBA në Lindjen e Mesme nga raketat balistike iraniane.
Laboratori Radiologjik në Zvicër ka deklaruar se do të merret me analizimin e mbetjeve t
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel nuk kaloi testin e gjeografisë, gjatë takimit me nxën
Aeroplanmbajtësja e parë kineze përfundoi testimet e lundrimit në Detin e Verdhë dhe u kthye në portin e qytetit Dalian. Objektivi kryesor i daljes së saj të parë në det ishte evidentimi i mangësive të mundshme në konstruktimin e aeroplanmbajtëses.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31