×
dyqan

Dy qendra tregtare janë mbyllur të premten në kryeqytetin e Letonisë, Riga, në lidhje me kërcënimin e shembjes. Vizitorët dhe stafi u evakuuan.

Në supermarketet e Norvegjisë ndaluan shitjen e "duarve të prera".

Hong Kongu u njoh si tregu me qiratë më të larta për pasuritë e patundshme komerciale, thuhet në studimin e kompanisë konsulente ndërkombëtare në fushën e pasurive të palujtshme “CBRE Group, Inc” (CBRE).
Kush e shpiku Santa Claus-in e Krishtlindjeve apo Ditën e të Dashuruarve (Shën Valentinin)? Historianët referohen tek traditat pagane dhe të krishtere. Por ekspertët thonë se ndoshta origjina e imazheve tradicionale festive duhet kërkuar në departamentet e marketingut të kompanive të mëdha.
Rusia, Bota, festa, dyqan, marketing, Santa Claus
Partitë opozitare dhe sindikatat e Indisë ditën e enjte bënë thirrje për zhvillimn e protestave masive kundër reformave ekonomike, për të cilat qeveria indiane njoftoi javën e kaluar.
Filloi nga puna Internet-dyqani i produkteve të licenzuara “Soçi-2014”. Ai u hap në
Në qytetin Kunming në jugperëndim të Kinës u zbulua një dyqan mobiljesh, i cili kopjon pikë për pikë idetë e firmës suedeze IKEA. Dyqani ndodhet në një godinë 4-katëshe me sipërfaqe prej 10.000 metrash katrore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31