×
vrasje, Prill 2013
Gjykata e qytetit të Ravalpindi në Pakistan, e cila po heton rrethanat e vdekjes së Kryeministres së vendit Benazir Bhutto, vendosi të marrë në pyetje ish-Presidentin e Pakistanit, Pervez Musharraf, në shtëpinë e tij, njofton ditën e premte Agjencia e lajmeve EFE.
Banori i shtetit amerikan të Ilinois, i cili të mërkurën qëlloi
Organet e zbatimit të ligjit të Bjellgorodit ndaluan të dyshuarin për vrasjen e 6 personave, njoftoi shërbimi për shtyp i Ministrisë së Brendshme rajonale.
Për informacionin, që do të ndihmojë në gjetjen e vrasësit, i cili hapi zjarr me armë në Bellgorod (qytet ky në pjesën jugore të territorit evropian të Rusisë), është caktuar një shpërblim prej 3 milionë rubla (100.000 dollarë). Ajo u njoftua nga Departamenti lokal i Ministrisë së Punëve të Brendshme të vendit.
Kërkimet e të dyshuarit për vrasjen e gjashtë personave n
Disa paqeruajtës të OKB-së dhe disa persona civilë u vranë gjatë një shkëmbimi zjarri me armë në Sudanin e Jugut. Incidenti ndodhi në shtetin lindor të Jonglei, ku ende vazhdon konflikti etnik.
Lideri palestinez Mahmoud Abbas akuzoi ditën e enjte autoritetet izraelite për vrasjen e dy palestinezëve dhe tentativën për të penguar përpjekjet e SHBA-së që po ndërmerren për rifillimin e negociatave palestinezo-izraelite.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
27
28
29
30