×
vrasje, Janar 2013
Në SHBA një kriminel i panjohur qëlloi me armë zjarri shoferin e një
Shtetasi francez, i cili punonte si shefi i një kompanie konsulente në fushën e turizmit RM Consultants Russia, u vra në Moskë, njoftoi një burim nga kompania.
Si rezultat i sulmit të armatosur në një treg në Damboa të Nigerisë u vranë 18 persona dhe 3 të tjerë u plagosën rëndë, sipas informacioneve të autoriteteve lokale.
Nxënësi 12-vjeçar nga Kalifornia, i cili dy vjet më parë qëlloi për vdekje babanë e tij neonazist, u shpall fajtor për vrasje me paramendim.
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po fillon procesi gjyqësor ndaj James Holmes
Tre aktiviste kurde u gjetën të qëlluara për vdekje me armë zjarri natën e 10 janarit në afërsi të Institutit Kurd në lindje të Parisit, njofton BBC duke cituar policinë lokale.
Dy ushtarë indianë u vranë të martën si pasojë e një sulmi të befasishëm të ushtarakëve pakistanezë mbi një postbllok indian në Kashmir.
Ushtarët turq vranë 12 rebelë kurdë gjatë përleshjeve të armatosura në kufirin turko-irakian.
Në Britaninë e Madhe shtetasja Sara Ege me prejardhje indiane u dënua me burgim t
Një banor i qytetit Cavite në Filipine hapi zjarr mbi fqinjët e vet, tre prej të cilëve mbetën të vdekur në vend. Të paktën 13 persona u plagosën, ndërsa vetë "pushkatari" u vra nga policia, njoftojnë mediat vendase.
Kjo është një nga shifrat më të larta në historinë e monitorimeve
Si pasojë e një sulmi ajror në Jemen u vranë tre militantë të "Al-Qaeda".
Një keqbërës i panjohur qëlloi për vdekje me armë zjarri tre persona në fshatin zviceran Dion, në rajonin Valais në jugperëndim të vendit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
5
6
9
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
29
31