×
reklama

Arnold Schwarzenegger u bë personazhi kryesor i një reklame birre për një honorar prej 3 milionë dollarësh. Xhirimet e saj u realizuan në Japoni.

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një ligj që ndryshon dispozitat e disa ligjeve të tjera për mbrojtjen e shëndetit publik, në veçanti, imponon ndalimin e reklamave të abortit.

Aktori amerikan Steven Seagal do të reklamojë automatikun "Kallashnikov" në ekspozitën në Las Vegas, e cila do të mbahet në janar të vitit të ardhshëm.

Nëpër rrugët e Uashingtonit do të fillojnë të qarkullojnë autobusë, në të cilët do të vendoset fotografia e ish-agjentit të CIA-s Snowden.

Zëvendëskryeministri rus Dimitri Rogozin, gjatë vizitës në uzinën e armëve të zjarrit “Degtiarjov” në qarkun e Vladimirit, njoftoi mbi pjesëmarrjen e mundshme të yllit kinematografik të filmave aksion Steven Seagal në reklamën e armëve ruse.
Tenistja e famshme ruse Maria Sharapova nënshkroi një kontratë promovuese me kompaninë Porsche AG, duke u bërë ambasadorja zyrtare e markës Porsche.
Agjencia hapësinore amerikane NASA mund të mbushë buxhetin e saj, duke shitur vende reklamimi në korpusin e robotit të ri eksplorues të Marsit, lëshimi i të cilit është planifikuar në vitin 2020. Kjo mundësi nuk duhet injoruar, mendon lobisti dhe ish-kongresmeni amerikan Robert Walker.
Në shoqërinë e konsumit çdo gjë ka çmimin e vet, madje dhe shtetet. Sipas të dhënave të Agjencisë britanike Brand Finance Rusia, si markë tregtare, kushton më shumë se 1 trilion $.
Boksieri legjendar Muhamed Ali (Muhammad Ali) u bë fizionomi e reklamës së re t
reklama, Lui Vuitton, boksier
Mediaperandoria amerikane Walt Disney deklaroi se do të ndalojë reklamën “e ushqimit jo të shëndetshëm” në programet e saj televizive, radio dhe Internet.
Qeveria braziliane do të ndërmarrë një kompleks masash për të luftuar kundër reklamës së seks turizmit në zonën e Internetit të vendit në vigjilje të Kupës Botërore të Futbollit.
Opozita ruse ka ndërmarrë një metodë të re presioni, nëse jo ndaj pushtetit, atëherë ndaj mediave nën kontrollin shtetëror.
Gazeta “The Washington Post” të mërkurën do të dalë me një shtojcë speciale prej 6 faqesh dedikuar si reklamë Ukrainës, njoftoi sot Kreu i Departamentit të Politikave të Informacionit të MPJ të Ukrainës Oleg Volloshin.
Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg u njoh si personi më me ndikim në industrinë e mediave në Britaninë e Madhe.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31