×
raketë balistike, Maj 2013
Nga bregdeti lindor i Koresë së Veriut u tërhoqën 9 raketa balistike me
Ditën e mërkurë Forcat Ushtarake Ajrore të SHBA-së planifikojnë të zhvillojnë testimin e shtyrë në prag të raketës balistike ndërkontinentale “Minutemen-3”, njoftuan përfaqësuesit e bazës ajrore Vandenberg (California).
Në Detin e Bardhë po përgatiten provat në uzinë të raketës më të re balistike "Skif" (russ.
Koreja e Veriut realizoi lëshimin e një rakete tjetër me rreze të shkurt
Koreja e Veriut mund të ketë deri në 200 platforma të lëvizshme lëshimi për raketat balistike, shifër kjo dy herë më e lartë nga ajo që ishte parashikuar më parë, njoftoi Agjencia koreanojugore e lajmeve Yonhap.
Në bregdetin lindor të Koresë së Veriut, si dhe më parë, vazhdojnë
Koreja e Veriut tërhoqi dy raketa balistike nga platforma e lëshimit në bregun lindor
Në Korenë e Veriut po vazhdojnë punimet për zhvillimin e raketës balistike, të aftë për një sulm bërthamor ndaj Amerikës së Veriut, thuhet në raportin që Pentagoni i paraqiti Kongresit Amerikan ditën e enjte.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
24
25
26
27
28
29
30
31