×
trazira, 14 gusht 2013

Presidenti i përkohshëm i Egjiptit Adly Mansour shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në vend për një afat kohor një mujor.

Të mërkurën fotokorrespondenti i kanalit televiziv britanik Sky News Michael Douglas u bë viktimë e trazirave në Kajro, njoftuan mediat egjiptiane, duke iu referuar informacionit të marrë nga mjekët.

Në orët e ardhshme në Kajro dhe në qytete të tjera egjiptiane mund të vendoset shtetrrethimi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2013
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2013
1
2
3
4
5
6
8
10
11
12
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31