×
municione, 2013

Si rezultat i shpërthimit në një fabrikë në Portugali humbi jetën një person dhe dy të tjerë u plagosën rëndë. 

Mjekët e Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme po vazhdojnë t
Në poligonin në periferi të Samara-s po vazhdojnë të shpërthejnë predhat
Egjipti anuloi kontratën e lidhur më parë me Rusinë për krijimin e predhës së komandueshme 155-mm për obusët amerikanë “M109”, shkruan gazeta "Izvestia" (russ. “Известия”) me referim tek një burim në qeverinë ruse.
"Ne po reduktojmë hap pas hapi numrin e armatimeve dhe municioneve, të cilat janë vendosur n
Në Gjermani policia gjeti në banesën e një banori 46-vjeçar të Thuringen rreth 600 granata të prodhimit rus, shkruajnë mediat gjermane të premten.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31