×
municione

Si rezultat i shpërthimit në një fabrikë në Portugali humbi jetën një person dhe dy të tjerë u plagosën rëndë. 

Mjekët e Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme po vazhdojnë t
Në poligonin në periferi të Samara-s po vazhdojnë të shpërthejnë predhat
Egjipti anuloi kontratën e lidhur më parë me Rusinë për krijimin e predhës së komandueshme 155-mm për obusët amerikanë “M109”, shkruan gazeta "Izvestia" (russ. “Известия”) me referim tek një burim në qeverinë ruse.
"Ne po reduktojmë hap pas hapi numrin e armatimeve dhe municioneve, të cilat janë vendosur n
Në Gjermani policia gjeti në banesën e një banori 46-vjeçar të Thuringen rreth 600 granata të prodhimit rus, shkruajnë mediat gjermane të premten.
Australia ratifikoi Konventën mbi ndalimin e përdorimit të municioneve thërrmuese. Plotë
Ministria e Mbrojtjes së Indisë në fillim të vitit 2012 nënshkroi një kontratë me "Rosoboronexport" për furnizimin me lloje të ndryshme të municioneve për këmbësorinë me vlerë rreth 800 milionë euro.
Në rajonin e Nizhni Novgorodit, në poligonin ushtarak “Mulino”, si rezultat i shkeljes së rregullave teknike dhe sigurisë gjatë vendosjes së municioneve në depo, ndodhi një shpërthim.
Irani ka filluar prodhimin e municioneve të drejtuara me lazer, që tashmë janë pagë
Rusia do ti ofrojë Kubës teknologjinë e prodhimit të municioneve. Siç njoftuan n
Detajet e raketave i vodhën nga treni i ngarkuar me municione në Rumani, kur makinistët po shisnin në mënyrë të paligjshme karburantin. Për këtë njoftoi sot Agjencia rumune Agerpres.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31