×
vjedhje, 2013

Në jug-lindje të kryeqytetit rus janë shpallur në kërkim keqdashësit që sulmuan dje në mëngjes kamionin e markës Mercedes dhe përvetësuan një parti të tërë çorapesh.

Ekspertët e kompanisë Trustwave, e cila merret me çështjet e sigurisë së informacionit, zbuluan kohët e fundit në Internet një arkiv me fjalëkalimet e llogarive të përdoruesve të rrjeteve më të mëdha sociale në botë dhe të shërbimeve të tjera të njohura.

Gjykata e Bukureshtit filloi sërish seancat e dëgjimit për çështjen e 6 qytetarëve rumunë të akuzuar për vjedhjen e 7 pikturave nga Muzeu i Artit Roterdam-Kunsthal, njoftojnë të martën mediat lokale.

Në Kanë vodhën një unazë me vlerë 72 mijë €, njoftoi policia franceze.

"Lloyd of London" premtoi zyrtarisht një shpërblim prej një milion euro për informacionin në lidhje me personin, i cili grabiti nga ekspozita në Kanë bizhuteritë e çmuara me vlerë totale rreth 103 milionë $.

Violina e markës Stradivarius, e vjedhur në Londër në vitin 2010, u gjet nga policia britanike.

Prokuroria franceze shpjegoi se në prag në qytetin turistik të Kanës në jug të vendit një keqbërës i armatosur vodhi disa bizhuteri të çmuara me vlerë mbi 100 milionë euro.

Policia e Moskës arrestoi një burrë, i cili akuzohet për vjedhje sistematike të tubave të ujit për shuarjen e zjarrit nga hyrjet e banesave të qytetit, njofton policia e kryeqytetit rus.

Ingrid Lederhaas Okun, e cila deri në shkurt të këtij viti ka mbajtur postin e Zv. Presidentes së kompanisë legjendare amerikane Tiffany, u arrestua të martën nën akuzat për vjedhje të bizhuterive nga zyra qendrore e kompanisë dhe pas paraqitjes së aktakuzës u lirua me kusht pasi pagoi 250.000 $.

Nëpunësit e Departamentit Qendror të Sigurisë Ekonomike të Ministrisë ruse t
Një kriminel vodhi natën e Vitit të Ri në kopshtin zoologjik në qytetin polak të Chorzow dy pitonë mbretërorë. Kjo u njoftua sot nga përfaqësuesit e policisë lokale dhe punonjësit e kopshtit zoologjik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31