×
vjedhje

Drejtori i Zbulimit Kombëtar të SHBA-së, James Clapper, tha se ish-oficeri i Agjencisë Kombëtare amerikane të Sigurisë Edward Snowden i ka shkaktuar ndoshta dëmin më të madh shërbimeve të inteligjencës të SHBA-së në gjithë historinë e aktiviteteve të tyre.

Në Japoni arrestohet 28-vjeçari i papunë që vodhi 450 palë këpucë grash. Këpucët e vjedhura u gjetën në dhomën, të cilën ai e kishte marr përkohësisht me qira.

Në jug-lindje të kryeqytetit rus janë shpallur në kërkim keqdashësit që sulmuan dje në mëngjes kamionin e markës Mercedes dhe përvetësuan një parti të tërë çorapesh.

Ekspertët e kompanisë Trustwave, e cila merret me çështjet e sigurisë së informacionit, zbuluan kohët e fundit në Internet një arkiv me fjalëkalimet e llogarive të përdoruesve të rrjeteve më të mëdha sociale në botë dhe të shërbimeve të tjera të njohura.

Gjykata e Bukureshtit filloi sërish seancat e dëgjimit për çështjen e 6 qytetarëve rumunë të akuzuar për vjedhjen e 7 pikturave nga Muzeu i Artit Roterdam-Kunsthal, njoftojnë të martën mediat lokale.

Në Kanë vodhën një unazë me vlerë 72 mijë €, njoftoi policia franceze.

"Lloyd of London" premtoi zyrtarisht një shpërblim prej një milion euro për informacionin në lidhje me personin, i cili grabiti nga ekspozita në Kanë bizhuteritë e çmuara me vlerë totale rreth 103 milionë $.

Violina e markës Stradivarius, e vjedhur në Londër në vitin 2010, u gjet nga policia britanike.

Prokuroria franceze shpjegoi se në prag në qytetin turistik të Kanës në jug të vendit një keqbërës i armatosur vodhi disa bizhuteri të çmuara me vlerë mbi 100 milionë euro.

Policia e Moskës arrestoi një burrë, i cili akuzohet për vjedhje sistematike të tubave të ujit për shuarjen e zjarrit nga hyrjet e banesave të qytetit, njofton policia e kryeqytetit rus.

Ingrid Lederhaas Okun, e cila deri në shkurt të këtij viti ka mbajtur postin e Zv. Presidentes së kompanisë legjendare amerikane Tiffany, u arrestua të martën nën akuzat për vjedhje të bizhuterive nga zyra qendrore e kompanisë dhe pas paraqitjes së aktakuzës u lirua me kusht pasi pagoi 250.000 $.

Nëpunësit e Departamentit Qendror të Sigurisë Ekonomike të Ministrisë ruse t
Një kriminel vodhi natën e Vitit të Ri në kopshtin zoologjik në qytetin polak të Chorzow dy pitonë mbretërorë. Kjo u njoftua sot nga përfaqësuesit e policisë lokale dhe punonjësit e kopshtit zoologjik.
Një punonjës i zyrës postare të Parlamentit gjerman (Bundestag) ka vjedhur 780.000 € nga fondet e parlamentit, njofton Agjencia ITAR-TASS. Për përvetësimin e paligjshëm të parave ai u dënua me tre vjet burg.
Policia ushtarake izraelite ka nisur hetimin në lidhje me faktin e zhdukjes së motorëve për avionët gjuajtës "F-16" nga një prej bazave ushtarake në qendër të vendit, shkruan gazeta "The Times of Israel".
Nga depozitat e Shtëpisë së ankandit Christie’s u vodh skulptura e realizuar në ar e artistit britanik Gordon Douglas, fituesit të Çmimit Turner.
Siç njoftoi sot gazeta britanike "Sun", javën që sapo kaloi Kulla e Londrës, ku ruhen simbolet e pushtetit mbretëror të Britanisë së Madhe, duke përfshirë edhe kurorën, iu nënshtrua sulmit të grabitësve.
Ditën e hënë në Vatikan do të mbahet seanca e dë
Disa persona të paidentifikuar vodhën shtatë piktura nga Muzeu i Artit në Rotterdam. Sipas
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31