×
çisternë
Në ishullin Geojedo të Koresë së Jugut, në kantierin e ndërtimit t
Cisterna e naftës me ekuipazh rus në bord, e cila u kap nga piratët në Gjirin e Guinesë, u lirua dhe asnjë nga marinarët nuk është plagosur. Për këtë njoftoi Drejtori i kompanisë operative Alpha Marine Crew Service Oleg Kravçenko.
Piratet kapën në brigjet e Detit Arabik të Omanit një çisternë greke
Në Rajonin e Amurit (Lindja e Largët e Federatës Ruse) sot në mëngjes dolën nga shinat 17 vagona-çisterna me naftë, morrën flakë 13 prej tyre.
Shkencëtarët neozelandezë kanë paralajmëruar për katastrofën ekologjike në ujërat e portit detar Tauranga.
Piratët kapën në brigjet e Nigerisë çisternën greke “Aegean Star”, njoftoi zëdhënësi i rojes bregdetare greke.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31