×
Nigeria, 2011
Situata në Nigeri, ku gjatë fundjavës së kaluar militantët e grupit radikal islamik “Boko Haram” organizuan një seri sulmesh terroriste, po vjen duke u komplikuar dhe tensionuar. Në veriun mysliman të vendit kanë filluar pogromet.
Numri i viktimave të serisë së sulmeve terroriste të ditës së diel
Qeveria e Nigerisë është e gatshme të bashkëpunojë me Gjykatën Penale Ndërkombëtare dhe të dorëzojë djemtë e Muammar Gaddafi.
I biri i Muammar Gaddafi Seif al-Islam po niset nga Nigeria, ku ka qenë gjatë gjithë ditëve të fundit, për në Mali.
Piratët kapën në brigjet e Nigerisë çisternën greke “Aegean Star”, njoftoi zëdhënësi i rojes bregdetare greke.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31