×
konkurs

Në Iran filloi pranimi i punëve për konkursin artistik "Marg bar Amrika" ("Vdekje Amerikës"), pjesëmarrësit e të cilit do të konkurrojnë për demonizimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Komiteti i aplikimeve Expo 2020 shpalli konkursin e fotografisë "Unë jam pro zhvillimit të Expo 2020 në Ekaterinburg".

Qendra ruse e Përgatitjes së Kozmonautëve ka shpallur konkursin për pyetjen më të mirë drejtuar ekuipazhit të Stacionit Kozmik Ndërkombëtar -37/38 (SKN).

Sot në Moskë bashkëpunëtorët më të mirë të transmetimeve radiofonike do të nderohen me çmime. "Mikrofonat e bronzit" për herë të 12-të do t’i marrin fituesit e konkursit "Radiomania".
4 qytetarë rusë dolën në gjysmëfinalen e Konkursit Ndërkombëtar të Pianistëve me emrin e Van Cliburn, i cili po zhvillohet në qytetin Fort Worth në shtetin amerikan të Teksasit.
Qyteti suedez Malmö përshëndet përzemërsisht pjesëmarrësit e konkursit të këngës ndërkombëtare - "Eurovision 2013". Në të janë përfaqësuar 39 vende. Më 14 maj në gjysmëfinalen e parë do të debutojë këngëtarja nga Rusia - Dina Garipova.
Në kuadër të projektit inovativ "Harta e disponueshmërisë" startoi një konkurs i pazakontë. Çdo person që dëshiron mund të përcaktojë dhe të përshkruajë në mënyrë të detajuar objektet në qytetet e Rusisë, të cilat janë përshtatur për njerëzit me aftësi të kufizuara (invalidët).
Olimpiada Kulturore "Soçi 2014" shpalli mbi startimin e Konkursit të Hapur publik të kolektivave krijuese - pjesëmarrëse në programin kulturor të Lojrave Dimërore të vitit 2014 në Soçi.
Bukuroshja ruse deklaroi me zë të lartë për veten në Amerikë: Alisa Tulinina hyri në top-listën e 16 pjesëmarrëseve të konkursit të bukurisë “Missis International” që zhvillohet në Çikago. Fituesja e “Missis Rusia-2012” AlisaTulinina është nga Kazani (Republika e Tartarstanit në përbërjen e Rusisë).
Skuadra e Universitetit rus të Lindjes së Largët u bë kampionia e dyfishtë e Konkurseve ndërkombëtare të robotikës nënujore që përfunduan në qytetin amerikan Orlando.
U përcaktua fituesja e konkursit “Miss Rusia - 2012”. Ajo u bë Elizaveta Gollovanova nga qyteti Smolensk.
konkurs, Miss Rusia-2012
Aspirantja 23-vjeçare e Universitetit Financiar të Moskës Natalia Pereverzeva u bë fituese e
Një ruse për herë të parë u bë “Mrs. Globe 2011”. Alisa Krillova (Krylova) fitoi në konkursin e bukurisë që u zhvillua në Amerikë. Midis konkurseve të tjera të ngjashme “Mrs.
  Në fund të gushtit bukuroshja nga Rusia Natalia Gantimurova do të niset në Brazil për pjesëmarrje në Konkursin Ndërkombëtar “Miss Universe 2011”, finali i të cilit do të zhvillohet në San Paulo më 12 shtator të vitit 2011.
Sot në Tajlandë pritet të hapet konkursi i teknologjive të larta “ROBOCON”. N
Katër këngëtarë rusë arritën të dalin në
muzikë, Moska, konkurs, vokalist
Biblioteka presidenciale që mban emrin e Yeltsin-it po zhvillon mes fotografëve dhe gazetarëve foto-konkursin Foreign View ( http://www.prlib.ru/Pages/photocontest.aspx ). Në këtë konkurs pranohen fotografitë e bëra nga rusët jashtë shtetit dhe fotografitë e bëra në Rusi nga të huajt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2018
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28