×
bursë

Autoritetet ruse kanë pezulluar shpërndarjen e këstit të ri të ndihmës financiare për Ukrainën për shkak të përkeqësimit të theksuar të situatës në vend dhe kanë ndërmend të presin stabilizimin e gjendjes për rifillimin e mbështetjes, deklaroi sot për gazetarët Ministri i Financave i FR-së Anton Siluanov.

Shërbimi i microblogging Twitter ka filluar përgatitjen për shitjen e aksioneve të veta në bursë.

Motori i kërkimit Google në bazë të përfundimit të tregtimit në bursë më 19 gusht është vlerësuar në 288 miliardë $.

Indeksi i bursës japoneze “Nikkei” shënoi rekord të ri për
Në prill rritja e prodhimit industrial në Kinë u ngadalësua, njofton banka HSBC. Arsyen
Ditën e hënë çmimet e futures të prillit të arit në bursën e Nju Jorkut ranë në 9.4% - deri në 1.360,60 $ për uncë (ons), duke përjetuar rënien 1-ditore rekord për 30 vitet e fundit.
Gjysmë trilioni dollarë - e tillë rezulton shuma totale e rënies në vigjilje të çmimit të aksioneve në platformat tregtuese të bursave botërore. Dhe i gjithë faji për këtë bie mbi Qipron. Natën e kaluar Presidenti i Qipros paralajmëroi se vendimi për të imponuar taksën mbi depozitat bankare, ka shumë gjasa, të mos miratohet për shkak mosgrumbullimit të numrit të kërkuar të votave parlamentare. Ndërsa kjo do të thotë se vendi është si kurrë ndonjëherë më parë në prag të falimentimit.
Sot në bursën më të madhe të Azisë - atë të
Situata në Itali, ku në zgjedhjet parlamentare të djathtët dhe të majtët po marrin një numër pothuajse të njëjtë votash, ndikoi negativisht në çmimet e aksioneve të kompanive evropiane dhe amerikane.
Çmimi i arit po reduktohet në mënyrë jo fort të ndjeshme gjatë
Të enjten në mbledhjen e aksionerëve të bursës së letrave me
Autoritetet e eurozonës e kanë të domosdoshme zhvendosjen e qendrës së tregtisë me monedhën vendase nga Britania e Madhe, e cila nuk është pjesë e eurozonës, brenda aleancës valutore.
Autoritetet kineze, në përpjekje për të ndaluar komercializimin e shpejtë të fesë në vend, i kanë ndaluar tempujt të shesin aksionet e tyre.
Sallat e tregtimit në bursat e Nju Jorkut (New York Stock Exchange) NYSE dhe NASDAQ të hënën do të mbyllen për shkak të uraganit "Sandy", i cili po zhvendoset me shpejtësi në drejtim të bregdetit veri-lindor të Shteteve të Bashkuara.
Indekset kryesore të bursave europiane filluan ankandet e të hënës me ulje n
Kuotimi i kontratës së muajit gusht për naftën e markës
Në bursat e aksioneve në Evropë dhe Azi vihet re një rënie e ndjeshme e kuotimeve. Indekset kryesore të bursave në Tokio, Paris dhe Frankfurt ranë me disa për qind.
Me rënien drastike të kuotimeve përfundoi tregtia e sotme në bursën e fondeve të Tokios.
Çmimet botërore të naftës të hënën po vazhdojnë të rriten në sfondin e njoftimeve të vijnë në lidhje me faktin se Irani ndërpreu furnizimin me naftë për kompanitë britanike dhe franceze.
Hakerët nga Izraeli të martën bllokuan faqet e bursave të Arabisë Saudite dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31