×
stuhi, 2011
Kompleksi i kostruksioneve mbrojtëse e shpëtoi Shën Petersburgun nga përmbytja q
Operacioni i kërkimit në ngushticën La Perouse, ku u ndodh në situatë
Në Moskë sot ndodhi një fenomen tepër i rrallë për stinën e dimrit - ushtuan bubullimat.
Moska, moti, anomali, stuhi, dëbora, bubullima
Aeroporti i Kaliningradit “Hrabrovo” sot në mëngjes për shkak të stuhisë me shpejtësi ere mbi 30 metra në sekondë nuk nisi për fluturime dhe nuk pranoi për ulje aeroplanë në pistat e veta.
Helikopteri Mi-8 u përfshi nga një stuhi e fuqishme bore. Atij i është dëmtuar pjesa e përparme e shasisë dhe një pjesë e kabinës së pilotit. Në bordin e helikopretit ndodheshin 25 persona.
Stuhia e fuqishme, që ka përfshirë aktualisht akuatorin e Detit të Beringut, po zhvendoset
Lundrimi i tragetëve sipas itinerarit ishulli rus Sakhalin në Lindjen e Largët të
Në qytetin Vladivostok në Lindjen e Largët të Rusisë u shpall paralajmë
Siç njoftoi Agjencia e lajmeve Hinhua, aeroporti i Pekinit (Beijing Capital International Airport) natën e kaluar anuloi 138 fluturime të kompanive më të mëdha ajrore kineze, ndërsa edhe 104 bileta u shtynë për një kohë të mëvonshme.
Erërat e fuqishme dhe shirat e rrëmbyer kanë pushtuar tashmë për disa ditë me radhë Shën Petersburgun.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31