×
Gadishulli i Kamçatkës, 2011
Trupat pa jetë të 13 personave u gjetën gjatë operacioneve të kë
Vullkani Kizimen në Gadishullin e Kamçatkës, në Lindjen e Largët të Rusisë, po vazhdon të vjellë shtylla hiri në një lartësi prej më shumë se 7 kilometra.
Helikopteri Mi-8 u përfshi nga një stuhi e fuqishme bore. Atij i është dëmtuar pjesa e përparme e shasisë dhe një pjesë e kabinës së pilotit. Në bordin e helikopretit ndodheshin 25 persona.
Gadishulli i Kamçatkës është përfshirë nga reshjet e dendura t
Në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) për shkak të erupsionit të vullkanit Shiveluç është shpallur kodi i verdhë i rrezikut për aviacionin. Vullkani volli disa shtylla të fuqishme hiri me lartësi 4 kilometra.
Delegacioni i forcave detare të Republikës Popullore Demokratike të Koresë mbërriti sot në Gadishullin e Kamçatkës në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Flotën ruse të Paqësorit.
Anija kamboxhiane e mallrave ngeci në cekëtinë në hyrje të portit Petropavllovsk-Kamçatski (Petropavlovsk-Kamchatsky). Incidenti ndodhi për shkak të gabimit të bërë nga ekuipazhi në lundrim. Asnjë nga marinarët fatmirësisht nuk pësoi trauma.
Arusha sulmoi një grup njerëzish që ndodheshin me pushime në Gadishullin e Kamçatkës. Gjahtarët u detyruan ta vrasin kafshën grabitqare. Ajo shpesh herë shkonte drejt e tek kampi turistik dhe kohët e fundit ishte bërë shumë agresive.
Vullkani Shiveluç, i cili u aktivizua në Gadishullin Kamçatka në Lindjen e Largët të Rusisë, hodhi kolonën më të fuqishme të hirit për gjithë muajin. Lartësia e saj arriti në gati 8 km mbi nivelin e detit.
Në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) janë
Vullkani Shiveluç në Gadishullin Kamçatka të Lindjes së Largët të Rusisë hodhi sot një “shtyllë” hiri me lartësi prej 7 kilometrash.
Sot në ujërat e Detit Barenc u realizua lëshimi i suksesshëm i
Në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) po vazhdon erupsioni i vullkanit Kizimen.
Më 16 dhe 17 korrik në akullnajën e vullkanit Kozelski në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) do të zhvillohet një turne dyditor golfi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31