×
Gadishulli i Kamçatkës
Vullkani Shiveluç, i cili ka shpërthyer në Gadishullin e Kamçatkës, volli nga krateri i tij disa kolona hiri, lartësia e më të madhes prej së cilave ishte 9,5 km mbi nivelin e detit. Erupsioni i vullkanit është rritur.
Vullkan Shiveluç, që është aktivizuar tani në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë), hodhi dy shtylla hiri në një lartësi prej 6.5 km mbi nivelin e detit.
Në akuatorin e Oqeanit Paqësor, pranë vargut të ishujve Aleutian, u regjistrua një
Policia e rajonit Kamçatka është vënë në regjim të përforcuar patrullimi të zonave të grumbullimit të arinjve pas vrasjes së një peshkatari në periferitë e qytetit Viliuçinsk prej dy grabitqarëve të sapozgjuar nga gjumi letargjik.
Në Detin Okhotsk u gjet anija ruse e peshkimit “Amethyst”, e humbur më shumë
Një vorbull e fuqishme atmosferike, suferinë e vërtetë, përfshiu të m
Gadishulli i Kamçatkës (Lindje e Largët e Rusisë) është përfshirë nga një ciklon i fuqishëm. Ai erdhi nga Japonia dhe solli me vete borë të lagësht, stuhi e shtrëngata.
Në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) pritet erupsioni i fuqishëm i vullkanit Bezymianny (Безымянный), i cili ndodhet në pjesën qendrore të grupit të vullkaneve Klyuchevskaya (Ключевская).
Trupat pa jetë të 13 personave u gjetën gjatë operacioneve të kë
Vullkani Kizimen në Gadishullin e Kamçatkës, në Lindjen e Largët të Rusisë, po vazhdon të vjellë shtylla hiri në një lartësi prej më shumë se 7 kilometra.
Helikopteri Mi-8 u përfshi nga një stuhi e fuqishme bore. Atij i është dëmtuar pjesa e përparme e shasisë dhe një pjesë e kabinës së pilotit. Në bordin e helikopretit ndodheshin 25 persona.
Gadishulli i Kamçatkës është përfshirë nga reshjet e dendura t
Në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) për shkak të erupsionit të vullkanit Shiveluç është shpallur kodi i verdhë i rrezikut për aviacionin. Vullkani volli disa shtylla të fuqishme hiri me lartësi 4 kilometra.
Delegacioni i forcave detare të Republikës Popullore Demokratike të Koresë mbërriti sot në Gadishullin e Kamçatkës në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Flotën ruse të Paqësorit.
Anija kamboxhiane e mallrave ngeci në cekëtinë në hyrje të portit Petropavllovsk-Kamçatski (Petropavlovsk-Kamchatsky). Incidenti ndodhi për shkak të gabimit të bërë nga ekuipazhi në lundrim. Asnjë nga marinarët fatmirësisht nuk pësoi trauma.
Arusha sulmoi një grup njerëzish që ndodheshin me pushime në Gadishullin e Kamçatkës. Gjahtarët u detyruan ta vrasin kafshën grabitqare. Ajo shpesh herë shkonte drejt e tek kampi turistik dhe kohët e fundit ishte bërë shumë agresive.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2018
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30