×
siguria bërthamore, Korrik 2011
Irani ka arritur në zhvillimin e programit të vet bërthamor në fazën, në të cilën nuk mund të ndalet më, deklaroi Ministri i Jashtëm i Iranit.
Ministri i Jashtëm iranian Ali Akbar Salehi do të vizitojë Moskën me qëllim të diskutimit të perspektivave të negociatave mbi programin bërthamor iranian.
Teherani mirëpret përpjekjet e Rusisë për gjetjen e mënyrave diplomatike të zgjidhjes së çështjes bërthamore të Iranit.
SHBA dhe Rusia do të takohen në fillim të gushtit në stërvitjet e përbashkëta ushtarake të sigurisë bërthamore.
SHBA janë të hapura për dialog me Korenë e Veriut, por nuk bien dakord për shtyrjen e bisedimeve në lidhje me çështjen bërthamore, deklaroi Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillary Clinton.
Përfaqësuesit e lartë zyrtarë të dy Koreve zhvilluan konsultime në lidhje me problematikën bërthamore. Takimi i tyre - i pari për një periudhë disa mujore - u mbajt në ishullin indonezian Bali.
Rusia përshëndet synimin e Republikës Popullore Demokratike të Koresë pë
Elektrostacioni atomik në Busher duhet të fillojë nga puna në verë, njoftoi pë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
23
24
29
30
31