×
zgjedhjet presidenciale, 8 shkurt 2012
Richard John Santorum, ish Senatori nga Pensilvania, korri të mërkurën fitore në mes të kandidatëve për president të SHBA nga Partia Republikane në zgjedhjet paraprake (primary election) njëkohësisht në dy shtete - Missouri dhe Minnesota.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
2
3
4
5
7
10
11
12
13
14
17
18
19
21
22
23
25
26
27
28