×
situatë emergjente, 2011
Akullthyesja e Koresë së Jugut “Aaron” e nxorri anijen ruse të peshkimit “Sparta” në ujëra të pastra pa akuj. “Sparta” u ndodh e bllokuar midis akujve në brigjet e Antarktidës më 15 dhjetor.
Akullthyesja koreanojugore “Aaron” të mërkurën në mëngjes filloi zhbllokimin e anijes ruse të peshkimit “Sparta” nga robëria e akujve.
Në qytetin Osh të Kirgistanit jugor u rrëzua aeroplani “Tu-134” i Kompanisë ajrore “Kirgistan”, i cili po kryente fluturimin sipas itinerarit Bishkek-Osh.
Në korpusin e anijes ruse të peshkimit “Sparta”, e cila është mbë
Në ngushticën La Perouse në agim rifilloi operacioni i kërkimit në rajonin
Anija ruse e peshkimit “Sparta”, e cila mori një të çarë pranë
Ekuipazhit të anijes ruse të peshkimit “Sparta”, e cila mori një të ç
Reshjet e bollshme në formë shiu të akullt dhe oshilacionet e theksuara të temperaturave krijuan
Helikopteri i transportit Mi-26, një nga helikopterët më të mëdhenj transportues n
Në Detin Okhotsk, për të tretën ditë me radhë po vazhdon
Ekuipazhi i anijes së peshkimit “Sparta”, në të cilën lindi një situatë emergjente, po përpiqet të riparojë vetë të çarën e krijuar në korpusin e saj.
Në aeroportin e qytetin Krasnojarsk bëri sot një ulje emergjente avioni ATR 42 me 33 pasagjerë dhe 4 anëtarë të ekuipazhit në bord. Aeroplani i kompanisë ajrore ruse “Taimir” po kryente fluturimin nga Krasnojarsku në Severo-Jeniseisk (Siberi).
Të hënën gati gjysma e ishullit Sahalin mbeti pa energji elektrike për shkak të avarisë që ndodhi në “Sahalin” - centralin elektrik më të fuqishëm rajonal të ishullit.
Helikopteri Mi-8 u përfshi nga një stuhi e fuqishme bore. Atij i është dëmtuar pjesa e përparme e shasisë dhe një pjesë e kabinës së pilotit. Në bordin e helikopretit ndodheshin 25 persona.
Më 10:20 sipas orës së Moskës në aeroportin e qytetit rus
Arsyeja e uljes së detyruar të aeroplanit Boeing-737 të kompanisë ajrore “Globus” në Ekaterinburg, i cili po kryente fluturimin sipas itinerarit Novy Urengoy-Moskë, u bënë problemet që lindën me sistemin e ventilimit.
Stuhia, që ka përfshirë gjithë akuatorin e Detit të Barencit, u bë
Më 17 nëntor rimorkiatori “Sadko” po transportonte me tërheqje në Detin Okhotsk një anije maune sipas itinerarit Petropavllovsk-Kamçatski – Pallana. 70 kilometra larg Pallana-s karvani ra në kurthin e një stuhie të fuqishme, rimorkiatori humbi kursin e lundrimit dhe u hodh nga rryma në breg.
Për shkak të telefonatës paralajmëruese në lidhje me minimin e trenit
Në Detin Okhotsk po vazhdon operacioni për kërkimin e një anije të
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31