×
Islanda

Policia e Islandës për herë të parë në historinë e vendit zhvilloi një operacion për arrestimin e autorit të një vepre kriminale, gjatë të cilit i dyshuari u qëllua për vdekje me armë zjarri.

Një seri tërmetesh me magnitudë 5.5 ballë sipas shkallës Rihter ësht
Islanda ka pezulluar bisedimet për anëtarësimin në BE në prag të zgjedhjeve parlamentare të planifikuara për datën 27 prill.
Në aeroportin moskovit “Sheremetievo” mbërritën shëndosh e mirë pasagjer
Akullnaja islandeze Snayfedlsyekyudl tani po vjen duke u zvogëluar në mënyrë drastike dhe po tërhiqet kaq shpejt, saqë ka shumë mundësi të zhduket plotësisht brenda disa dekadave.
Shtetet e Bashkuara duhet të vendosin sanksione kundër Islandës për mosrespektimin nga ajo të Moratoriumit të Reikjavikut ndaj gjyetisë komerciale të balenave. Kështu mendon Ministri i Tregtisë i SHBA Gary Locke.
Në kryeqytetin e Islandës-Reykjavik do të ndërtohet tempulli i parë orthodhoks. Ceremonia e hedhjes së themelit do të organizohet më 12 maj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31