×
Maroku
Në Marok kanë dalë në një demonstratë proteste anëtarët e dy sindikatave më të mëdha të vendit. Disa mijëra njerëz marshuan pranë godinës së Parlamentit.
Ministria e Punëve të Brendshme e Marokut deklaron për dekonspirimin e një grupi terrorist që planifikonte të organizonte një kamp trajnimi në malet në veri të vendit.
Një autobus devijoi në një luginë të thellë dhe u përmbys ditën e martë në pjesën qendrore të Marokut.
Dhjetëra mijëra njerëz dolën në demonstratën antiqeveritare të organizuar nga sindikatat në qytetin më të madh të Marokut Casablanca.
Këshilli i Sigurimit i OKB-së dënoi aktin terrorist në Marrakech, që u krye prej një terroristi kamikaze.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2018
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30