×
Siria, 20 qershor 2013
Trupat qeveritare në Siri do të jenë në gjendje të rimarrin kontrollin e rajoneve të vendit të pushtuara nga rebelët, njoftoi të enjten Zëvendësministri i Jashtëm sirian, Faisal Mekdad.
Ministri i Informacionit i Sirisë, Omran al-Zoubi, deklaroi se ai mund ta vlerësojë deklaratë
Ngarkesa me avionët stërvitorë luftarakë rusë “Yak-130” (russ. "Як-130")
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, dhe Kryetari i Komitetit të Përbashkët të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
10
15
16
22
23
29
30