×
Siria, 22 maj 2013
Në takimin e të ashtuquajturëve Miq të Sirisë në Aman, Rusia dhe Irani iu nënshtruan sërish kritikës së ashpër për furnizimin e paprovuar deri tani të regjimit të Bashar Al-Assadit me armë të reja.
Ankaraja ka mbyllur për një muaj pikën e kalimin kufitar me Sirinë pas një shpërthimi të dyfishtë në kufirin turko-sirian më 11 maj, viktima të të cilit u bënë 51 persona, njoftuan mediat lokale.
Avioni “Il-76” (russ. "Ил-76") i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme t
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26