×
Siria, 3 maj 2013
Debati në lidhje me faktin nëse është e nevojshme apo jo armatosja e opozitës siriane nënkupton orientimin "për aplikimin e skenarit ushtarak dhe jo për zgjidhjen politike të konfliktit", deklaroi sot Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei Lavrov.
Sipas fjalëve të Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri Catherine Ashton, "zgjidhja e vetme për t'i dhënë fund dhunës është dialogu politik".
Me sa duket zjarri u shkaktua nga rënia e një raketë në vendndodhjen e rezervuarëve me vajguri për avionët, njoftoi Agjencia shtetërore siriane e lajmeve SANA.
2 shpërthime buçitën të premten në aeroportin ndërkombë
SHBA-ja po rishikon qëndrimin e saj në lidhje me furnizimin me armë të opozitës siriane, deklaroi Ministri amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel, të enjten në një konferencë për shtyp.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26