×
Siria, 9 janar 2013
Ndaj të krishterëve në Siri po ushtrohet dhunë dhe është plotësisht i mundshëm një eksod masiv i tyre.
Autoritetet siriane kanë liruar më shumë se 2.100 të burgosur civilë, në shkëmbim të dorëzimit të 48 shtetasve iranianë të kapur rob prej rebelëve, njofton gazeta turke "Hurriyet".
Irani u bë shteti i parë që miratoi planin e Presidentit Bashar Al-Assad për një zgjidhje politike në konfliktit në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
17
19
20
26
27
30