×
Siria, 29 nëntor 2012
I dërguari i posaçëm i OKB dhe Lidhjes Arabe Lakhdar Brahimi deklaroi se ai
Të gjitha 84 blloqet e adresave siriane IP rezultuan të padisponueshme. Kështu që asnj
Përfaqësuesit e opozitës së brendshme siriane iu drejtuan Rusisë me nj
Konferenca e opozitës së brendshme dhe të jashtme siriane do të zhvillohet në Romë më 17-18 dhjetor. Këtë informacion ua përcolli gazetarëve koordinatori i Komitetit Koordinues Kombëtar për Ndryshime Demokratike të Sirisë me bazë jasht vendit Heysham Manaa.
Rebelët sirianë u përpoqën të sulmojnë bazën ushtarake
Këshilli i Sigurimit i OKB-së duhet të reagojë ndaj sulmit terrorist të së mërkurës në periferi të kryeqytetit sirian. Për këtë deklaroi Zëvendësministri i jashtëm i Rusisë Genadi Gatilov.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
21
24
25