×
Siria, 12 nëntor 2012
Britania e Madhe, ka shumë mundësi, të ndërmarrë një ndërhyrje të kufizuar në Siri.
Aviacioni sirian ndërmorri sulme ajrore mbi rajonin në kufi me Turqinë, si pasojë ka të vrarë dhe të plagosur. Sipas të dhënave të mediave turke, si rezultat i bombardimit të zonës së banuar siriane Ras al-Ain u vranë rreth 50 persona.
Departamenti Amerikan i Shtetit të dielën në mbrëmje deklaroi mbi mbështetjen e koalicionit të ri të opozitës së Sirisë të formuar pas bisedimeve në Katar.
"Ushtria e Lirë Siriane", e cila bashkon në radhët e veta shumicën e
Opozitarët sirianë, të cilët u mblodhën për bisedime në Katar dhe vendosën të formojnë një koalicion, zgjodhën si lider të vetin klerikun islamik Moaz al-Khatib.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
21
24
25