×
Siria, 23 tetor 2012
Si pasojë e sulmit ajror të Forcave Ushtarake Ajrore të qeverisë siriane mbi një
Ministria e Jashtme e Sirisë i ka kritikuar ashpër autoritetet franceze për mbështetjen e terroristëve në territorin sirian.
Predha siriane e radhës ra në territorin e Turqisë në provincën Hatay. E shtëna u krye nga një armë anti-ajrore dhe si pasojë u dëmtua rëndë ndërtesa e poliklinikës lokale.
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad nënshkroi ditën e martë një dekret mbi shpalljen e amnistisë së përgjithshme për krimet e kryera në vend deri më 23 tetor të vitit 2012.
Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të diskutojë sot situatën aktuale në Siri. Konsultimet do të mbahen me iniciativën e Rusisë. Moska i propozon Këshillit të Sigurimit që të miratojë një sërë deklaratash.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
6
7
13
14
20
21
27
28