×
Siria, 12 tetor 2012
Siç njoftoi Zëvendëskryetarja e Komitetit të Solidaritetit me popullin e Libisë dhe
Kjo iu bë e ditur gazetarëve nga Sekretari për shtyp i Presidentit rus Dimitri Peskov.
Ngarkesa që gjendej në bordin e avionit të ndaluar në Turqi përbë
Komisariati i Lartë i OKB-së për Çështjet e Refugjatëve ësht
Turqia po përgatitet të vendosë tanke dhe avionë luftarakë në kufirin me Sirinë. Për faktin, se pajisjet ushtarake do të vendosen në një bazë ushtarake në Diyarbakir, njoftoi sot shtypi turk me referim tek burimet në qeverinë turke.
Autoritetet siriane akuzuan për gënjeshtra Kryeministrin e Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, duke mohuar deklaratat e tij lidhur me faktin se në bordin e avionit civil sirian, i cili fluturonte nga Rusia, ndodhej një ngarkesë me destinacion ushtarak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
6
7
13
14
20
21
27
28