×
Siria, 1 mars 2012
Opozitarët e armatosur nga Ushtria e Lirë e Sirisë deklarojnë se e braktisën lagjen Bab-Amr të qytetit Homsit për arsye taktike.
Qeveria britanike mori vendimin për të mbyllur Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar në Siri dhe për të tërhequr të gjithë bashkëpunëtorët e saj, njoftoi Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe William Hague.
Takimi i ministrave të jashtëm të Rusisë dhe vendeve të Këshillit të Bashkëpunimit të shteteve arabe të Gjirit Persik, dedikuar situatës në Siri, do të mbahet më 7 mars në kryeqytetin e Arabisë Saudite.
Venezuela dërgoi 600.000 fuçi lëndë djegëse diesel në Siri, njoftoi të mërkurën Ministri venezuelian i naftës Rafael Ramirez.
“Ne shpresojmë shumë se kriza siriane do të mund të gjejë zgjidhje nëpërmjet dialogut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
4
8
9
10
14
16
17
18
20
24
25
27
31