×
Afrika Veriore, 2011
Rusia nuk do të ndryshojë kursin e politikës së saj të jashtme n
Konfliktet në Lindjen e Mesme dhe në Afrikë po zhvendosen në një rrafsh t
Autoritetet e Francës kanë të drejtë ligjore për të ndaluar trenin me emigrantë nga Afrika Veriore që u nis për në Francë nga Italia, thuhet në deklaratën e lëshuar sot nga Komisioni Europian.
Dimitri Medvediev dhe Jacob Zuma në takimin në qytetin kinez Sanya këmbyen mendime mbi perspektivat e rregullimit të situatës në veri të Afrikës. Në veçanti në Libi.
Situata në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën e Veriut u destabilizua nën ndikimin e teknologjive informatuive, deklaroi në Bishkek Zëvendës ministri i punëve të jashtme të Rusisë Grigori Karasin.
Përpjekjet për të sjellur demokracinë perëndimore në vendet e p
Kriza në vendet e Lindjes së Mesme dhe Afrikës së Veriut mund të
Rusia është e gatshme të japë ndihmën e vet për rregullimin politik në vendet e Lindjes së Mesme dhe Afrikën e Veriut, të përfshira nga trazirat, deklaroi Kreu i MPJ i Federatës Ruse Sergei Lavrov.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31