×
Libia, Maj 2013
Përfaqësuesi i autoriteteve të reja të Libisë iu drejtuan qeverisë s
Gjatë kontrollit të dy automjeteve në kufirin mes Egjiptit dhe Libisë në bagazhin e
Një makinë bombë shpërtheu në afërsi të një spitali në qytetin libian të Benghazi, duke marrë jetën e 15 personave.
Ambasada britanike po largon përkohësisht një pjesë të personelit mbështet
Kreu i Ministrisë së Mbrojtjes të Libisë, Mohammed Al-Bargati, tërhoqi dorëheqjen
Ministri i Mbrojtjes i Libisë, Mohammed Al-Bargati, dha dorëheqjen duke e quajtur gjatë kë
Djali i ish-liderit libian Muammar Gaddafi, Saif Al-Islam Gaddafi, doli përpara gjyqit në qytetin e Zintan
Ndërtesa e Komisariatit të policisë në qytetin e dytë më të madh të Libisë, Bengazi, u shkatërrua si pasojë e një shpërthimi. Fatmirësisht viktima.
Disa njësi të armatosura të ish-revolucionarëve të Libisë vazhdojnë t
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
3
4
5
6
8
9
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
31