×
Libia, 22 mars 2011
Kreu i MPJ të Rusisë Sergei Lavrov zhvilloi në Algjeri negociata me Presidentin e vendit Abdelaziz Bouteflika dhe i dorëzoi atij mesazhin e Dimitri Medvedievit.
NATO po lançon operacionin për sigurimin e embargos të Këshillit të Sigurimit të OKB-së ndaj furnizimeve të armëve në Libi, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen.
Rusia dhe një sërë vendesh të tjera abstenuan gjatë votimit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së që u zhvillua në lidhje me realizimin e operacionit ushtarak në Libi.
Rusia është e gatshme të dalë në rolin e ndërmjetëses në rregullimin e situatës së krijuar rreth Libisë, deklaroi të hënën, më 21 mars, përpara gazetarëve Presidenti i Federatës Ruse Dimitri Medvediev.
Autoritetet libiane njoftojnë se trupat e tyre morrën nën kontroll qytetin Misurata në
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
6
7
8
12
13
15
17
20
26
27