×
Libia, 1 mars 2011
Rusia do të vendosë sanksione ndaj Libisë në përputhje me rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, i njoftoi Agjencisë ITAR-TASS një burim i lartë zyrtar në Kremlin.
Kryetari i Këshillit Europian Herman Achille Van Rompuy po zhvillon negociata me liderët e vendeve të Bashkimit Europian për thirrjen urgjente të samitit të BE në lidhje me situatën e krijuar në Libi.
SHBA dhe NATO po zhvillojnë negociata në lidhje me zgjidhjen “ushtarake” të çështjes që ka të bëjë me përmbysjen e regjimit të Muammar Gaddafit në Libi, deklaroi Ambasadorja e SHBA në OKB Suzanne Rice.
Uashingtoni po përgatitet për ndërhyrje ushtarake në konfliktin që ka shpërthyer në Libi. Të hënën në mbrëmje SHBA filluan rigrupimin e forcave të veta pranë brigjeve të Afrikës Veriore.
Ministria për Situatat e Jashtëzakonshme (MSJ) e Rusisë po dërgon dy aeroplan
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
6
7
8
12
13
15
17
20
26
27