×
helikopter, Tetor 2013

Të dy pilotët e helikopterit "Ka-52", të rrëzuar në juglindje të Moskës, janë hospitalizuar.

Në juglindje të Moskës u rrëzua një helikopter, njoftuan organet e zbatimit të ligjit të kryeqytetit.

Së shpejti Rusia do të dërgojë në Brazil partinë e fundit të helikopterëve "Mi-35" sipas kontratës së vitit 2008, njoftoi Drejtori i Shërbimit Federal rus për Bashkëpunimin Tekniko-Ushtarak Aleksandër Fomin.

Rusia i propozoi Perusë blerjen e helikopterëve rusë "Mi-171Sh", si dhe të automjeteve të blinduara, njoftoi të enjten Kreu i Shërbimit Federal për Bashkëpunimin Tekniko-Ushtarak Aleksandër Fomin.

Rusia i propozoi Perusë hapjen në këtë vend të një qendre shërbimi për riparimin dhe mirëmbajtjen e helikopterëve të prodhimit rus dhe sovjetik, të blerë në Amerikën Latine, njoftoi të mërkurën Zëvendësministri rus i Mbrojtjes pas përfundimit të takimit të ministrave të mbrojtjes të Rusisë dhe Perusë.

Një helikopter u rrëzua në Tajvan, duke u përplasur në një mal.

Të mërkurën kryengritësit irakianë arritën të rrëzonin një helikopter ushtarak me një ekuipazh prej katër personash 200 km nga Bagdadi, njoftuan disa burime në policinë dhe ushtrinë irakene.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31