×
helikopter, Shtator 2013

Militantët rrëzuan sot një helikopter të Forcave Ushtarake Ajrore të Irakut.

Të hënën në Emiratet e Bashkuara Arabe gjatë stërvitjeve rutinë u rrëzua një helikopter, njoftoi Komanda e Forcave të Armatosura të vendit.

Helikopteri ushtarak sirian që u rrëzua të hënën në kufirin siriano-turk, po kryente një mision zbulimi dhe shkeli aksidentalisht hapësirën ajrore të Turqisë, thuhet në deklaratën e Forcave të Armatosura siriane.

Në zonën Dolinskij të qarkut të Sahalinit u rrëzua një helikopter Mi-2, në bordin e të cilit ndodheshin tre persona. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30