×
helikopter, Qershor 2013
Militantët kurdë hapën zjarr në provincën turke të Hakkarit mbi një helikopter me dy përfaqësues të komandës ushtarake në bord, njoftuan të premten ushtarakët turq. Incidenti ndodhi pranë kufirit me Irakun.
Rusia dhe SHBA-ja nënshkruan një kontratë për furnizimin e helikopterëve rus
Salloni më i vjetër ndërkombëtar i teknikës së aviacionit dhe asaj kozmike në Le Bourget të Francës për të pesëdhjetën herë me radhë po hap qiellin e vet për mysafirët e huaj. Mbi risitë që do t’u demonstrohen shikuesve në këtë Sallon Radiokompanisë "Zëri i Rusisë" i treguan ekspertët.
Presidenti rus Vladimir Putin për herë të parë përdori pistën e helikopterëve në Kremlin, njoftoi Sekretari për shtyp i Presidentit, Dimitri Peskov.
Një helikopter i ndihmës së shpejtë u rrëzua në lindje të Shteteve të Bashkuara. Tre anëtarët e ekuipazhit humbën jetën në këtë aksident ajror. Tragjedia ndodhi në qytetin e Manchester-it (shteti i New Hampshire).
Një helikopter “Mi-8” në rajonin e Habarovsk sot nuk doli në lidhje me dispe
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30