×
helikopter, Mars 2013
Rusia dhe Afrika e Jugut planifikojnë të fillojnë prodhimin e përbashkët të helikopterëve “Ansat” si dhe po negociojnë për furnizimin e Afrikës së Jugut me avionë pasagjerësh "MS-21" (russ.
Dy helikopterë të policisë u përplasën mbi stadiumin olimpik në Berlin gjatë një fluturimi stërvitor.
Në provincën kanadeze Quebec dy të burgosur ordinerë u ngjitën nëpërmjet litarit të hedhur nga helikopteri dhe u arratisën nga burgu.
Një helikopter “Mi-8” u rrëzua gjatë ngritjes në fluturim në Habarovsk.
5 ushtarakë të NATO-s në Afganistan u bënë viktima të një aksidenti ajror që ndodhi me një helikopter të Aleancës në jug të vendit, njoftoi të martën komanda. Po kryhen hetime.
Ekspertët kinezë zhvilluan helikopterin kryesor sulmues të Ushtrisë Nacional-Çlirimtare të Kin
Kompanitë ruse po paraqesin zhvillimet e veta të fundit në ekspozitën më të madhe ndërkombëtare të helikopterëve Heli-Expo 2013 në Las Vegas (SHBA).
Helikopteri i tipit “Chetak” i Forcave Ushtarake Detare të Indisë u rrëzua sot në afërsi të qytetit të Visakhapatnam në shtetin jugor të Andhra Pradesh. Aksidenti ajror ndodhi kur helikopteri po kryente një fluturim të zakonshëm trajnimi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
4
8
9
10
13
14
16
17
19
20
22
23
24
25
26
28
29
30
31