×
helikopter, Mars 2012
Rusia synon t’i akordojë një kredi Argjentinës për blerjen e një partie shtesë prej tre helikopterësh transporti të modelit Mi-171E.
Në kryeqytetin e Kilit, Santiago, sot ( më27 mars) u hap ekspozita e 17 aerokozmike ndërkombëtare FIDAE-2012. Në pavionet e kësaj ekspozite madhështore janë paraqitur arritjet e kompanive më të mëdha të botës, prodhues të teknikës ushtarake dhe civile.
I burgosuri i kolonisë së riedukimit të të dënuarve ordinerëve në veri të Rusi bëri një arratisje të guximshme.
Të paktën 12 persona u vranë sot si rezultat i rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kabulit, njofton Kanali televiziv amerikan NBC.
Helikopteri ushtarak Ka-52 “Aligator” u rrëzua në rajonin e Tver-it, njofton Ministria e Mbrojtjes
Nga plagët e rënda, të marra gjatë aksidentit, vdiq këtë mëngjes kapiteni i ekuipazhit të helikopterit Ka-52 “Aligator”. Si rezultat i katastrofës gjetën vdekjen 2 pilotët e helikopterit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
30
31