×
Hungari, Janar 2012
Negociatat e Kryeministrit hungarez Viktor Orban me udhëheqjen e BE-së nuk arritën të
Mjaft e larmishme dhe e mbushur plot me ngjarje të ndryshme doli fundjava e kaluar në tre vende evropiane. Kroatët iu përgjigjën në referendumin mbarëpopullor pyetjes: “A e mbështesni ju anëtarësimin e Kroacisë në Bashkimin Evropian?
Vendimi i marrë në 17 janar nga deputetët e Parlamentit Europian në Strasburg, n
Monedha kombëtare e Hungarisë - forinta ra në nivelin më të ulët historik përballë euros. Të mërkurën në BE për 1 € jepnin 319,4 forinta.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
27
28
29
30
31