×
Formula-1

Biletat për etapën e parë në historinë e Rusisë të garave të "Formula 1" do të kushtojnë nga 150 euro e sipër për rally-n e fundjavës, deklaruan organizatorët garës. Kostoja minimale e biletës në zonën VIP do të jetë 650 €.

Michael Schumacher tani mjekët janë duke e nxjerrë ngadalë nga koma artificiale, tregoi në një intervistë me Radiokompaninë "Zëri i Rusisë" Martyn Boutelle, një bio-inxhinier nga Imperial College në Londër.

Rusi Daniel Kvyat do të bëhet piloti i dytë i ekipit italian "Scuderia Toro Rosso" dhe do të garojë për "Formula 1".

Pilotja spanjolle 33-vjeçare e garave me makina Maria de Villota u gjet e vdekur në një hotel në Sevilje, njoftuan mediat lokale.

Piloti 17-vjeçar rus Sergei Sirotkin nënshkroi marrëveshjen me ekipin zviceran të kampionatit të "Formula 1", "Sauber", çka do t’i mundësojë atij debutimin në kampionat që në sezonin e ardhshëm, njofton revista "Der Spiegel".

Ditën e mërkurë në një konferencë për shtyp organizator
Garuesi legjendar Michael Schumacher njoftoi se në fund të sezonit do të largohet nga "Formula 1
Në përvjetorin e pestë të garave të demonstrimit pranë mureve të Kremlinit të Moskës - Moscow City Racing - morrën pjesë pilotët më të mirë të "Formula 1". Ata të gjithë vunë në dukje se qarkullimi me automjet nëpër rrugët e kryeqytetit rus është kënaqësi e madhe dhe argëtim si për tifozët, ashtu dhe për vetë pilotët.
Më 17 korrik në Rusi do të zhvillohen 2 gara të “Formula-1”. Njëra prej tyre në Moskë, përgjatë mureve të Kremlinit, kurse gara e dytë - në Soçi, në kryeqytetin e Lojërave Olimpike Dimërore të vitit 2014.
Ekipi “Read Bull”, lider në Kampionatin “Formula-1”, do të marrë pjesë në garat demonstrative në festivalin automobilistik “Formula Sochi”, i cili do të zhvillohet më 16-17 korrik.
Në Moskë u shpall se më 17 qershor në kryeqytetin rus do të zhvillohen
Në këtë sezon në garat automobilistike “Formula-1” do të marrë
Piloti i parë rus në historinë e “Formula-1” Vitali Petrov do të q
Piloti rus Vitalij Petrov do të marrë pjesë në garat e famshme me makina n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31