×
rejting, 2011
Kryeministri Vladimir Putin u njoh sërish nga qytetarët rusë si “Njeriu i Vitit”. Sipas rezultateve të studimeve të Qendrës Analitike të Yuri Levada, Kryetari i qeverisë ruse renditet në rreshtin e parë të rating të popullaritetit që nga viti 1999.
Vladimir Putin, anketim, rejting, popullaritet, Valentina Matvienko
Rusia vazhdon të ruajë normën e kreditit të vet sovran në nivelin BBB, pavarësisht nga rrjedhja e kapitalit nga vendi që u evidentua gjatë këtij tremujori.
Agjencia ndërkombëtare për vlerësimin e kreditit Moody’s Investors Service uli vlerësimin e kreditit sovran të Hungarisë me një shkallë - nga “Baa3” deri në “Ba1”. Parashikimi përkatësisht rejtingut vazhdon të mbetet negativ.
Rusia u rendit në vendin e parë përsa i përket vëllimit të ryshfeteve që jepen jashtë shtetit. Rejtingu i radhës i nivelit të korrupsionit u përpilua nga Transparency International.
Gruaja më me ndikim në Ukrainë tashmë për të pestën herë me radhë u quajt ish Kryeministrja Julia Timoshenko.
50 shtetas të Rusisë hynë në listën e versionit rus të revist
Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg u njoh si personi më me ndikim në industrinë e mediave në Britaninë e Madhe.
Me daljen në dritë të librit me titull “Sorko më vrau mua” («Sarko m’a tuer») Presidenti i Francës u ndodh sërish në qendër të skandalit.
Agjencia Ndërkombëtare e normimit Fitch ka konfirmuar rating afatgjatë sovran të kredisë
Rating i Presidentit të SHBA Barack Obama ka rënë aktualisht deri në minimum. Sipas
Tregjet finaciare botërore po fillojnë ta marrin veten pas rënies drastike të ditëve të fundit në bursat.
Agjencia ndërkombëtare e vlerësimeve (ratings) Fitch e rriti rejtingun e koncernit rus &ldquo
Sberbank e Rusisë është e vetmja bankë ruse, e cila hyri në listën e korporatave më të mëdha botërore sipas përfundimeve të vitit 2010.
Në vitin 2011 numri total i makinave të shitura në Rusi pritet të arrijë
Radiokompania “Zëri i Rusisë” ka rritur pozitat e veta midis radiostacioneve më të cituara të vendit dhe renditet në vendin e pestë në listën e hartuar nga grupi i hulumtimit “Medialogia” («Медиалогия») për muajin qershor të vitit 2011.
Çmimi i arit u rrit sërish dhe arriti nivelin rekord prej 1589.8 për ounce.
Agjencia Ndërkombëtare e Rejtingëve (Ratings) Moody’s Investors Servis uli rejtingun e obligacioneve të Irlandës dhe tani ai ndodhet më poshtë se niveli i investimeve.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31