×
ngrica, Mars 2013
Këtë vit Moska po përjeton marsin më të ftohtë në
Më shumë se njëqind automjete të lehta, kamionë dhe autobusë janë bllokuar në rrugën automobilistike Karaganda-Astana, 60 km nga kryeqyteti i Kazakistanit për shkak të mbylljes së rrugëve si pasojë e motit të keq.
Që nga fillimi i motit të ftohtë në Moskë për shkak të acarit kanë humbur jetën 27 persona. Rreth 260 vetë u shtruan në spital me diagnozën "morth".
Dita e parë e pranverës riktheu dëborën dhe acarin në Rusi. Në ditët e ardhshme në Rusinë Qendrore temperatura e ajrit mund të bjerë deri në -19 gradë Celsius. Reshje të dendura dëbore kanë tani mbuluar Spanjën. Moti, pavarësisht kalendarit, po vazhdon të bëjë surpriza dimërore.
Rusia, Bota, Klima, ngrica, dëbora, pranvera
Në veri të Kamçatkës u regjistrua temperatura -48 gradë Celsius. Siç
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
5
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31