×
nëpunësit
Bashkëpunëtorët e njësisë policore çeke për luftën kundër krimit të organizuar arrestuan një sërë anëtarësh të Partisë Civile Demokratike (PCD), njoftojnë mediat lokale.
Ish-Liderit të grupit terrorist "Al-Qaeda", Osama bin Laden, i është dashur t’u paguajë
Gjykata iraniane akuzoi 18 zyrtarë aktualë dhe ish-zyrtarë amerikanë për krime kundër shtetit.
"Projektligi i Magnitskit", i cili të mërkurën do të shqyrtohet nga senatorë
Sekretari i Përgjithshëm i Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës Xi Jinping i ka kërkuar zyrtarëve kinezë të ndryshojnë stilin e punës dhe të afrohen më shumë me masat popullore.
Në Rusi po zhvillohen tani procese hetimore njëherazi në lidhje me disa çështje (raste) të bujshme të profilit të lartë të korrupsionit. Një nga ato ka të bëjë me zhdukjen e mjeteve financiare të caktuara nga shteti për përgatitjen e samitit të APEC-ut (Organizata për Bashkëpunim Ekonomik të Azi-Paqësorit). Edhe një tjetër skandal plasi rreth Ministrisë së Mbrojtjes që çoi në dorëheqjen e Kreut të saj dhe Shefit të Shtabit të Përgjithshëm.
Rusia, skandal, korrupsioni, nëpunësit, Dhoma e Kontrollit të Lartë të Shtetit
Në Moskë "miratimi i rekomandimeve të Parlamentit Evropian për Këshillin e BE-s
Mbi 3.500 zyrtarë të Partisë Komuniste të Kinës (PKK) janë shpallur fajtorë dhe janë dënuar për mitmarrje në vitet 2010-2011.
Deputetët britanikë i rekomanduan qeverisë të publikojë emrat e të gjithë
India ka shpallur gatishmërinë e saj për të vënë në shërbim ushtarak në vitin 2012 nëndetësen e vet të parë bërthamore “Arihant” me raketa balistike në bord. Deri para kësaj flota nëndetëse e saj përbëhej nga anijet nëndetëse diesel (konvencionale) ruse, gjermane dhe franceze, njofton gazeta ruse “Izvestia” («Известия»).
Botimi "Rossijskaja gazeta" njofton mbi ndryshimet që kanë ndodhur në rregullat e industrisë së montimit në Rusi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31